16 listopada 2024

dzień wiedźmy 2022

Dzieje się to przez zamknięcie pozycji na posiadanym kontrakcie i otwarcie takiej samej pozycji na nowym, mającym termin zapadalności równy kolejnym trzem miesiącom. 16 listopada ma znaczenie jako Dzień Czarownicy, święto upamiętniające czarownice i ich wiedzę. Ten dzień jest hołdem dla czarownic i ich wiedzy, które były prześladowane i palone na stosie. Tradycja obchodzenia Dnia Czarownicy ma swoje korzenie w historii i prześladowaniach czarownic. Święto to ewoluowało na przestrzeni czasu, przyjmując rytuały i ceremonie, które oddają hołd mądrości i wiedzy czarownic.

dzień wiedźmy 2022

Dzień trzech wiedźm występuje na koniec każdego kwartału, czyli w danym roku obchodzony jest czterokrotnie. Dokładniej ma on miejsce w trzeci piątek marca, czerwca, września i grudnia. Po raz pierwszy dzień trzech wiedźm został zauważony w latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku na rynku amerykańskim. Dzień trzech wiedźm ma szczególnie duże znaczenie dla inwestorów posiadających pokaźny kapitał. W ich przypadku nawet niewielkie wahania cen danego produktu giełdowego mogą silnie wpłynąć na ostateczne wyniki.

Dzień trzech wiedźm – rolowanie pozycji

W te dni szczególna jest ostatnia godzina notowań, zwana również godziną trzech wiedźm. Jest to moment, kiedy wygasają kontrakty terminowe na indeks, opcje na akcje oraz alternatywy na indeks. Innymi słowy, w tym momencie dochodzi do ustalenia cen notowań na rynku długoterminowym.

  1. W tym celu dokonują sprzedaży lub też zakupu danych walorów na rynku kasowym.
  2. 16 listopada ma znaczenie jako Dzień Czarownicy, święto upamiętniające czarownice i ich wiedzę.
  3. W dzień trzech wiedźm inwestorzy, którzy chcą utrzymać pozycję na danym kontrakcie lub innym wygasającym instrumencie finansowym, muszą zmienić swoją pozycję ze starego, wygasającego kontraktu na nowy.
  4. Podczas gdy jedni inwestorzy starają się ustalić jak najniższą cenę, inni obierają za cel wywindowanie jej do jak najwyższych poziomów.

Dzień zapadalności kontraktów terminowych, czyli tak zwany dzień trzech wiedźm może wywołać na rynku duże zamieszanie. Ponadprzeciętna zmienność jak również ilość otwartych pozycji i zaangażowanej gotówki prowadzi w skutku do ruchów sięgających kilku procent. To wszystko dzieje się zaledwie w ostatniej godzinie notowań zwanej godziną trzech wiedźm. Dzień trzech wiedźm (ang. triple witching day) – popularna w kręgach ekonomistów https://www.dowjonesrisk.com/etf-w-centrum-uwagi-po-zyskach-ibm-za-iii-kwartal/ nazwa trzeciego piątku każdego trzeciego miesiąca kwartału, kiedy to na giełdach finansowych notuje się największą zmienność. W tym czasie gracze giełdowi, w obliczu wygasania pochodnych instrumentów giełdowych próbują doprowadzić do korzystnego dla siebie rozliczenia ich ceny. Tradycyjnie, obchody Dnia Czarownicy obejmują różne zwyczaje i praktyki, które oddają hołd wiedzy i mądrości posiadanej przez czarownice.

Powrót inflacji i wojen handlowych. Tak drugą kadencję Trumpa widzą inwestorzy

Można stwierdzić, że podwyższona zmienność w dzień trzech wiedźm jest związana z wykorzystywaniem struktury rynku przez inwestorów do osiągnięcia jak największych zysków. Efekt ten jest wyraźniej widoczny na rynkach zagranicznych, gdzie ze względu na płynność wachlarz instrumentów jest dużo większy. W dzień trzech wiedźm inwestorzy, którzy chcą utrzymać pozycję na danym kontrakcie lub innym wygasającym instrumencie finansowym, muszą zmienić swoją pozycję ze starego, wygasającego kontraktu na nowy.

Podczas gdy jedni inwestorzy starają się ustalić jak najniższą cenę, inni obierają za cel wywindowanie jej do jak najwyższych poziomów. W takim momencie można zauważyć pojawienie się dużych transakcji kupna i sprzedaży. Niesie to ze sobą różne skutki takie jak duży wolumen obrotów lub ich znacznie zwiększoną 14 zachowań które tracą pieniądze traderów zmienność. Święto podkreśla ważną rolę, jaką czarownice odegrały w wyzwalaniu się od patriarchalnych norm i w walce o wzmocnienie kobiet. Historia tego dnia sięga czasów prześladowań czarownic podczas procesów o czary, gdzie wiele kobiet zostało niesłusznie oskarżonych i spalonych na stosie.

Tradycja obchodzenia Dnia Wiedźmy

Szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez uprzedniej, wyraźnej zgody Ringier Axel Springer Polska sp. Wyjątek stanowią sytuacje, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Notowania mają bardzo duży wpływ na to, jak zachowują się inwestorzy. W momencie, kiedy popyt na dany instrument rośnie, jego cena również wzrasta. Nazwa trzy wiedźmy odnosi się do dramatu Makbet Williama Szekspira, ponieważ postać wiedźmy pojawiała się zawsze w scenach o tajemniczym charakterze.

Inne święta i obchody tego samego dnia w Polsce 🇵🇱 (w tym międzynarodowe)

W tym celu dokonują sprzedaży lub też zakupu danych walorów na rynku kasowym. W dzień trzech wiedźm najważniejszym momentem jest godzina trzech wiedźm. Dzieje się tak, ponieważ zbliża się czas ustalenia ceny, po której będą rozliczane wszystkie wygasające instrumenty pochodne.

Od magicznych zaklęć i inkantacji po rolę magii w osobistym umocnieniu. Czarne Msze to spotkania, na których czarownice uczestniczą w świętych praktykach, aby wykorzystać swoje wrodzone moce i nawiązać kontakt ze światem duchowym. Rytuały i ceremonie są integralną częścią Dnia Czarownicy, symbolizującą połączenie z naturą i światem duchowym. Te praktyki mają ogromne znaczenie kulturowe i wywołują uczucie podziwu i zachwytu u tych, którzy w nich uczestniczą. Służą jako sposób dla czarownic na skorzystanie z ich wewnętrznej mocy, nawiązanie kontaktu z przodkami i komunii z naturalnym światem. Z drugiej strony mniejsza płynność GPW w porównaniu z rynkami na zachodzie Europy czyni jej indeksy bardziej podatnymi na nietypowe działania inwestorów[1].


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *