Що Таке Qa І Як Стати Тестувальником З Нуля: Блог It-школи Hillel

Якщо ж говорити про профільні знання для QA, то однозначно потрібно зазубрити ISTQB Syllabus. Філософія, підхід і процеси розробки — все там. Найважливіше, що треба зробити перед тим, як вести розмову, що таке Quality Assurance (QA), — це розібратися з термінологією. Більшість не розрізняє між собою терміни Quality Assurance (QA), Quality Control (QC) та просто Тестування та вважає їх синонімами. Quality Assurance Engineer (у перекладі — «інженер із забезпечення якості») — позиція особлива й не до кінця зрозуміла. І не через брак інформації, а радше через велику кількість міфів та стереотипів.

Що має знати QA Engineer

«Зараз часто компанії об’єднують всі ці обов’язки в одному фахівці — QA. Проте на співбесідах можуть запитувати, у чому різниця між QA, QС і тестувальником». Наприклад, школа GoIT розробила десяток марафонів і мінікурсів з різних напрямів. Є й марафон з тестування, де за four дні можна познайомитися з інструментами QA, навчитися шукати баги та створювати баг-репорти. Класна штука, якщо хочеться помацати спеціальність зсередини.

Спікери Іт Fest Про Навчання, Навички Та Роботу В Іт (#

Також важливо мати експертні знання з баз даних, особливо SQL. QA Engineer повинен знати, як створювати і виконувати запити до бази даних, перевіряти цілісність та доступ до даних, розуміти, як працюють реляційні бази даних. Роботу тестувальника видно, коли вона виконана погано та є критичні баги на продакшені. Іншими словами, розробник може сказати „дивись, я зробив цей продукт“. QA так сказати не може, адже він продукт не робив, а тільки тестував». Мінус для мануальників — автоматизація багатьох процесів.

Що має знати QA Engineer

Перш за все, QA Engineer повинен мати розуміння процесу розробки ПЗ. Він повинен знати основні етапи розробки, такі як аналіз вимог, проектування, розробка коду, тестування, випуск і післярелізний супровід. Також важливо мати розуміння процесу Agile-розробки, який став дуже популярним останніми роками.

📚 У Яких Напрямах Qa Потрібно Мати Додаткові Знання Та Навички

Якщо тестове середовище за характеристиками відрізняється від середовища продакшену, можуть виникнути дефекти, які було неможливо виявити під час тестування. Тож ці дефекти потрібно терміново виправити — цей процес називають scorching repair. Після цього QA Engineer перевіряє якість виправлення цих дефектів. Читайте також 👇Мені, наприклад, цікаво, чи дізналася людина щось про компанію напередодні. Я завжди готуюся до співбесід, хоч і провів їх понад one hundred. Відповідно, коли людина приходить непідготовлена й не знає, чим займається WIX, де я працюю нині, це справляє не надто гарне враження.

Що має знати QA Engineer

А ще розбиратися в основних видах та методах тестування. Вертикальне кар’єрне зростання може початися з позиції Trainee і йти шляхом Junior → Middle → Senior. Далі ви можете стати тім-лідом, а потім — головою відділу забезпечення якості (якщо він є у вашій компанії). Якщо QA Engineer хоче розвиватися в технічному напрямку, то він може перекваліфікуватися у розробники, оскільки QA Engineer часто має справу з програмним кодом. Інколи навіть вміє його читати (не на рівні розробника, але все одно може зрозуміти його).

Євген Толчинський, Senior Qa Engineer У Wix

Тоді як в моделі Waterfall тестування зазвичай відбувається на пізніх етапах розробки. Чи є переваги у світчерів перед тими, хто має профільну освіту й від початку був націлений на кар’єру QA? Часом ті, хто має профільну освіту, просідають у gentle abilities. До прикладу, у вмінні комунікувати й ладнати з людьми. А ті ж світчери, які, скажімо, мають педагогічну освіту, легко з цим справляються. Мене інколи запитують про те, до чого я не маю стосунку — наприклад, про зарплату, — тож я просто пояснюю, що цим опікується окремий член команди, не я.

Краще за все піти на спеціалізовані IT-курси, бо читання усіх «технічних талмудів» є повільним джерелом інформації. Набагато простіше та швидше це зробити, отримуючи знання від кваліфікованого фахівця, який прочитав десятки книг та сотні статей за вас. Будь-який досвід в інших сферах може стати в пригоді c# вакансии як під час тестування, так і просто під час роботи з людьми. Мені відомо багато випадків, коли завдяки попередньому досвіду людину швидко забирали на проєкт. Фізика, охорона здоров’я, автомобільна промисловість тощо — такий досвід і знання здобути набагато складніше, ніж підготувати QA.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами. В першу чергу потрібно навчитися говорити на мові IT і QA зокрема. За даними DOU, медіанна зарплата QA станом на січень 2023 року становить $2000. 1% найбільш високооплачуваних QA-фахівців отримують від $6500.

Що має знати QA Engineer

Краще всього піти на спеціалізовані IT-курси, так як читання усіх «технічних талмудів» є неефективним способом навчання. Це активності на усіх етапах життєвого циклу ПЗ, які вживаються для забезпечення необхідного рівня якості продукту. QA Engineer повинен бути в змозі планувати тестування на основі аналізу вимог.

Дивіться Також

Automation QA пишуть код для автоматизованих скриптів тестування, що моделюють взаємодію користувачів і перевіряють різні функції програм. Будь-яка організація, яка включена у процес забезпечення якості, постійно навчається. Найперший крок — це зробити забезпечення якості невід’ємною частиною розробки продукту. Потім потрібно оформити звіт – баг-репорт (QA передає його розробнику, який згодом і займеться виправленням багу). Тут потрібна максимальна точність і педантичність.

  • Якщо людина може комунікувати, але не може виконувати основні робочі задачі — то єдине, що вона зможе зробити — професіонально придумувати причини, чому задача не була зроблена.
  • Відповідно, коли людина приходить непідготовлена й не знає, чим займається WIX, де я працюю нині, це справляє не надто гарне враження.
  • Одна з основних причин відмов — банальне незнання англійської.
  • Засвоїти тестування можна на платних і безкоштовних курсах, а також із ментором чи самостійно.

А враховуючи те, скільки сьогодні кандидатів подаються на одну вакансію (особливо якщо це перша робота), QA — точно не найлегший шлях увійти в IT. Відповідно не кожен може прийняти те, що буде важко, що доведеться віддавати весь вільний час самоосвіті. Ніхто не стає хірургом за 21 день і не починає робити видатні операції на серці. Тож я б це назвав персональною відповідальністю за себе і свій вибір.

Але немає недоречних запитань — краще, щоб вони були, ніж залишилися нез’ясовані моменти. Я багато років працював у банках — будував кар’єру (одна з моїх вищих освіт — фінансова). Та одного дня мені все набридло і я зрозумів, що в банку більше працювати не хочу. Тож на деякий час я знову повернувся у цей сектор. Мені пощастило потрапити на практику, де старші колеги просвітили, що є такі речі, як Perl, Bash, що можна гнучко все використовувати й комбінувати.

По-перше, тому, що QA automation підвищує вартість розробки, адже автоматизатор повинен знати більше, ніж мануальник. Якщо це адміністративний напрямок, то це різні види менеджерів — це Team Lead, QA Lead, Test Lead і так далі. QA Engineer також може піти у бізнес-аналітики, оскільки хто, як не він, має досвід із роботи з вимогами до продукту, їх систематизації та перевірки. Тобто, https://wizardsdev.com/ оскільки QA Engineer — це людина, яка забезпечує якість в усьому, він має роботу протягом усього циклу розробки. І якщо на будь-якому з цих етапів QA Engineer зрозуміє, що щось може працювати краще, то він вносить пропозиції з покращення. Залежно від етапу розробки і складності змін, ці пропозиції можна втілити прямо тут і зараз, або запланувати їх на наступні етапи розробки ПЗ.

У цих інструментах необхідно знати призначення кожної таби й мати декілька прикладів сценаріїв їх використання. Великим плюсом будуть мінімальні знання SQL і відповідних інструментів для роботи з базами даних (SQL Server Management Studio/DBeaver/Navicat). Через брак досвіду кандидати часто плутають тестування юзабіліті (usability testing) та інтерфейсу (UI testing). Дефекти виявлені на етапі тестування ще не є найдорожчими, але з кожним етапом все більша і більша кількість людей стає залученою до їх виправлення. По-перше, мануал куа є в багатьох західних компаніях, наприклад, в Apple.

Щоб стати QA-джедаєм, який ловить баги помахом руки, не обов’язково витрачати роки на навчання в універі. Є Google, є друковані підручники – усі базові скіли можна опанувати самостійно. Якщо назва локації не поміщалася в один рядок, то вона накладалася на оцінку.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *